|
کدخبر: 756 ارسال به دیگران پرینت

زمان واریز حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان | علت تاخیر پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری | طرح دائمی شدن همسان سازی بازنشستگان

یک خبر فوق العاده برای بازنشستگان+جزئیات خواندنی برای بازنشستگان

بازنشستگان حتما بخوانند!

به گزارش ستاره پارسی :  خبر خوش مجلس برای بازنشستگان. طرح دائمی شدن همسان سازی بازنشستگان از سوی مجلس ارائه شده است.  ولی هیات رئیسه مجلس به بازنشستگان بی مهری نمود... علت رفتار رئیس مجلس به بازنشستگان چه بود؟ در صورتی که طرح دائمی شدن همسان سازی بازنشستگان را 208 نفر امضا نموده اند.

در سال گذشته نماینده سلسله و دلفان از استان لرستان، طرح دائمی شدن همسان سازی را به همین مجلس ارایه نمود که 208 نماینده آن را امضا کردند. تا این جا، نمایندگان مجلس برای اجرای عدالت قدمی برداشتند، ولی هیات رئیسه مجلس به بازنشستگان بی مهری نمود..

نهایتا، دولت قبلی، درست در ماه پایانی خدمتش، لایحه ای را  تقدیم هیات رئیسه مجلس کرد.  چون لایحه دولت قید دو فوریتی داشت، اگر هیات رئیسه با این قید مخالف بود، می بایست قید آن را به رای می گذاشت که نگذاشت و پس از مدتی، آن را به عنوان یک لایحه عادی اعلام وصول کرد.

چه اتفاقی رخ داد که همان مجلسی که طرح نماینده سلسله و دلفان را امضا نمود، اینک عادی کردن لایحه دولت و تاخیر در اعلام وصول آن را دید وسکوت کرد.

اینک لایحه دولت به عنوان یک لایحه عادی در مجلس است. اگر مجلس خدای ناکرده سکوت کند و بگذارد  نوبت این لایحه برسد و آن گاه آن را بررسی  و  تصویب نماید، عملا باید گفت به روال عادی، چنین فرصتی به موقع فرا نخواهد رسید و زمانی نوبت لایحه می رسد که دیگر برنامه ششم تمام شده و بررسی این لایحه هیچ ثمری ندارد.

اگر مجلس با امضای 50 نماینده خواهان بررسی و تصویب خارج از نوبت آن گردد، هم قدم بسیار بزرگی برای بازنشستگان برداشته شده و هم عدالت محوری و عدالت خواهی نمایندگان در عمل اثبات می گردد.

 در عمل عدالت خواهی خود را نشان بدهند و این لایحه را زمانی بررسی و تصویب نمایند که هم قانون برنامه ششم هنوز معتبر باشد و هم ماده 30 همین قانون. بازنشستگان اینک چشم به مجلس انقلابی دوخته ایم که آیا نمایندگان هر چه سریع تر عدالت خواهی خود را در عمل نشان می دهند یا خدای ناکرده به کل ماجرا بی تفاوتی نشان خواهند داد.

اینک حدود ۵ تا ۶ میلیون نفر بازنشستگان مختلف داریم که با افراد تحت تکفلشان، قشری بزرگ را تشکیل می دهند و در تعیین مجلس بعدی حتما اثر جدی دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید