|
کدخبر: 97 ارسال به دیگران پرینت

ساخت قوی ترین واکسن کرونا به دست این دانشمند ایرانی

واکسن کرونا ی قوی به دست این دانشمند ایرانی ساخته می شود.

واکسن کرونا که تاکنون هرگز نام آن را نشنیده‌ایم، توسط دانشمند ایرانی الاصل ساکن آمریکا به نام دکتر "کیوان مجرد" به تازگی آزمایش‌های انسانی خود را آغاز کرده که دانشمندان معتقدند می‌تواند با همه انواع کشنده و جهش یافته ویروس کرونا و حتی همه‌گیری‌های آینده نیز مبارزه کند.

یک گروه از دانشمندان در یک آزمایشگاه نظامی درست در حومه پایتخت آمریکا بی سر و صدا با دستکاری پروتئین‌ها و آزمایش روی میمون‌ها، در حال ابداع یک واکسن کرونا نوین برای مبارزه با کرونا و همه انواع دیگر از ویروس‌های خانواده کرونا ویروس هستند.

این واکسن کرونا حاصل تجربیات، دانش و زحمت این گروه به سرپرستی دکتر "کیوان مجرد" است که به تازگی اولین آزمایش انسانی خود را آغاز کرده است.

دکتر "کیوان مجرد" که تلاش برای ساخت این واکسن کرونا را به عنوان مدیر بیماری‌های عفونی نوظهور در موسسه تحقیقات نظامی والتر رید(WRAIR) رهبری می‌کند.

"مجرد" می‌گوید: ما فکر می‌کنیم واکسن‌ کرونا احتمالاً در مقابل انواع جدید ویروس نیز محافظت ایجاد کنند، اما ممکن است در میزان محافظت شاهد کاهش باشیم. اما آنچه که ما تاکنون در مورد واکسن خود در حیوانات دیده‌ایم، این است که از اثر محافظتی این واکسن در برابر انواع مختلف به هیچ وجه کاسته نمی‌شود و در برابر ویروس‌های خانواده کرونا مانند "سارس-۱" نیز موثر است. بنابراین آنچه اکنون توسعه داده‌ایم واکسنی است که همه خانواده کرونا ویروس را در بر می‌گیرد و ما در حال آزمایش همه چیز در این بین هستیم.

در صورت موفقیت واکسن کرونا "WRAIR" در آزمایش‌های بالینی، این واکسن می‌تواند در میان جمعیت ایالات متحده رایج شود و احتمالاً به عنوان تقویت کننده برای افرادی که از قبل واکسینه شده‌اند، عمل کند.

این واکسن بسیار پایدار است و به شرایط خاصی برای نگه‌داری، از جمله نگه‌داری در دمای انجماد نیاز ندارد.

"مجرد" گفت: این بدان معناست که شما می‌توانید آن را در یک خنک کننده حتی پشت یک موتورسیکلت نیز قرار دهید و این واکسن باز هم خوب کار کند

ساخت قوی ترین واکسن کرونا به دست این دانشمند ایرانی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید