|
کدخبر: 512 ارسال به دیگران پرینت

عکس العمل های متفاوت مردان و زنان بعد از رابطه جنسی

بعد از رابطه جنسی دختران و پسران عکس العمل های مختلفی دارند که در این خبر با آن آشنا می شوید!

رابطه جنسی/ دلیل خواب آلودگی مردان بعد از رابطه جنسی چیست؟

دلیل خواب آلوده شدن مردان بلافاصله بعد از رابطه جنسی چیست؟ ما در این مقاله از سایت ایران استارز، مهمترین دلایل برای این اتفاق را برای شما شرح می دهیم :

مردان درست بر خلاف زنان بعد از رابطه جنسی، احساس خواب آلودگی زیادی می کنند که برای این حس، مدیون هورمون پرولاکتین هستند که بعد از مقاربت ترشح شده و موجب خواب آلودگی می شود. پرولاکتین، تحریک کننده بیداری یعنی دوپامین را سرکوب می کند در حالی که بدن زنان این هورمون را بسیار کم ترشح می کند. اما پرولاکتین تنها دلیل خوابیدن مردان بعد از رابطه نیست. هورمون احساس خوب یا همان اکسی توسین در هنگام رابطه جنسی ترشح می شود و می تواند افکار استرس زا را از ذهن دور کند و زمانی که پرولاکتین و اکسی توسین، با هم ترشح می شوند، در نتیجه مردان، احساس آرامش و سبکی خواهند داشت و به راحتی به خواب می روند.

رابطه جنسی

رابطه جنسی و عکس العمل متفاوت مردان و زنان بعد از آن:

ماهیت شیمیایی بدن مردان بعد از رابطه جنسی تغییر می کند ولی در زنان همیشه اینطور نیست. وقتی پرولاکتین ترشح می شود، بدن هشدار خستگی می دهد. بر خلاف مردان، زنان در هر بار رابطه جنسی به ارگاسم نمی رسند بنابراین می توانند انرژی لازم برای بحث درباره عشق، زندگی و احساساتشان را داشته باشند!

یک توضیح  دیگر این است که هنگام رابطه جنسی و بعد از ارگاسم، عضلاتی که از گلیکوژن انرژی تولید می کنند، تحلیل می روند و همین به مردان احساس خواب آلودگی می دهد از آنجا که مردان توده عضلانی بیشتری نسبت به زنان دارند، مردان احساس خستگی بیشتری می کنند.

بعد از رابطه جنسی مردان انرژی از دست می دهند و زنان انرژی به دست می آورند

رابطه جنسی بر جنبه های روانی نیز تمرکز دارد، ادغام دو بدن که باعث هدایت انرژی در هر دو نفر می شود. رابطه جنسی و ارگاسم اوج آگاهی روانی است و اتحاد انرژی را نشان می دهد. اما ارگاسم مرد خارجی است و باعث خارج شدن این انرژی می شود. در مقابل اوج لذت جنسی در زن درونی است و انرژی در بدن باقی می ماند و برای همین سرحال می ماند.

مردان بعد از رابطه جنسی نمی توانند صحبت کنند اما زنان دقیقا برعکس هستند

زنان دلشان میخواهد تجربه هایشان را پردازش کنند به همین دلیل تمایل به صحبت کردن بعد از رابطه جنسی دارند. برقراری ارتباط کلامی و عاطفی برای زنان بعد از رابطه جنسی، بسیار لذت بخش و مفید خواهد بود . بنابراین به عنوان یک زن، باید راه هایی برای بیدار نگه داشتن همسرتان بعد از رابطه جنسی پیدا کنید.

 

راه های بیدار نگه داشتن مردان بعد از رابطه جنسی :

    سعی کنید مقاربت “sex” را به آخر شب موکول نکنید چون در این زمان، به صورت طبیعی بدن به خاطر فعالیت هایی که در طول روز انجام داده، خسته است.

    رابطه جنسی را قبل از صبحانه، ناهار یا شام قرار دهید. به این ترتیب همسرتان، کمتر احتمال دارد که به خواب برود چون گرسنه است.

    درباره تعیین زمانی برای بیدار ماندن بعد از رابطه جنسی با هم به توافق برسید و صحبت کنید.

یادتان باشد که گاهی مردان ممکن است نیازهای عاطفی شما را ندانند و درک نکنند. سعی کنید درباره احساسات و نیازهای خود، با همسرتان به صورت دوستانه، صحبت کنید.

از اینکه زمان ارزشمندتان را به خواندن این مقاله از سایت ایران استارز اختصاص دادید، بی نهایت سپاسگزاریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید