|
کدخبر: 510 ارسال به دیگران پرینت

کار هایی که نباید قبل از رابطه جنسی آن هارا انجام دهیم

اصول و قواعد رابطه جنسی

نبایدهای قبل از رابطه جنسی

رابطه جنسی یکی از مهمترین بخش‌های زندگی زناشویی است که اثری مستقیم بر سلامت جسمی و روحی زوجین دارد. مواردی چون رعایت بهداشت در این رابطه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که بارها به آن اشاره کرده‌ایم در این مقاله ما می‌خواهیم برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی از اشتباهاتی بگوییم که در رابطه جنسی می‌تواند سلامت شما را به خطر بیاندازد

نبایدهای قبل از رابطه جنسی مصرف آنتی هیستامین

آنتی هیستامین می‌تواند باعث خشکی مخاط های بدن شود مانند مخاط های واژن.

آنتی هیستامین بیشتر برای رفع گرفتگی بینی تجویز می شود اما بر روی قسمت های دیگر مانند واژن هم اثرگذار است و با خشک کردن واژن رابطه را دردناک می کند.

مواد غذایی تند

بهتر است زنان قبل از رابطه جنسی، از خوردن مواد غذایی تند پرهیز کنند زیرا این مواد می‌توانند باعث بو و مزه بد واژن شوند. بوی واژن در رابطه اثری مستقیم بر میل جنسی مردان دارد.

استفاده از دهان شویه الکلی و مسواک برقی

شاید این موضوع کمی عجیب به نظر برسد اما دهان‌شویه‌ها که مبتنی بر الکل هستند و مسواک برقی شما را مستعد برای ابتلا به عفونت می کنند.

مسواک برقی با چرخش در دهان، بدون کنترل دقیق، می‌تواند باعث پارگی در لثه‌های شما شود و همین زخم های کوچک احتمال ابتلا به عفونت را بالا می برند.

اصلاح کردن

چه زن وجه مرد بهتر است روز قبل از رابطه جنسی، اصلاح کنند زیرا اگر در همانروز این کار را انجام دهند، پوست خود را حساس کرده و به نوعی آن را تحریک‌پذیر می‌سازند. فولیکول های مو پس از اصلاح تحریک شده و باعث ایجاد خارش و جوش می شوند.

این خارش‌ها و زخم هایی که ممکن است هنگام اصلاح ایجاد شود، شما را مستعد ابتلا به عفونت می‌سازد. عفونت‌هایی چون تبخال تناسلی و HPV

نکته: اصلاح موهای زائد در رابطه جنسی باید توسط هر دو طرف رعایت شود و بطور کلی توصیه شده برای رفع موهای زائد بهتر است از وسایلی جز ژیلت استفاده شود.

محرک‌های جنسی

استفاده از موادی که به عنوان محرک جنسی توصیه می شوند همیشه هم خوب نیست مانند سس شکلات. استفاده از موادی که شکر دارند می تواند عفونت‌های قارچی را به دنبال داشته باشد.

مخمرها در محیطی که شکر وجود داشته باشد، رشد بهتری دارند.

ادرار

بعد از هر رابطه جنسی حتماً ادرار کنید تا به این صورت از بروز عفونت‌ها جلوگیری کنید. با انجام رابطه جنسی، باکتری‌هایی وارد واژن یا آلت تناسلی مردانه می شوند که با ادرار کردن این باکتری‌ها خارج می شوند.

یک باور غلط وجود دارد که زنان را ترغیب می‌کند تا قبل از رابطه جنسی، ادرار کنند درحالی‌که این کار نه‌تنها مفید نبوده بلکه ممکن است شما را دچار عفونت کند.

هنگام رابطه جنسی ممکن است باکتری‌ها وارد واژن شوند و از آن‌جا به مجاری ادرار راه پیدا کنند و زمانی ‌که پس از رابطه، ادرار می‌کنید، این باکتری ها را با فشار از بدن خود خارج می کنید.

اما اگر قبل از رابطه جنسی شما ادرار کنید، حتی اگر بعد از آن بخواهید ادرار کنید، حجم ادرار کم بوده و فشار لازم برای خروج باکتری‌هایی که مانند قلاب هایی به مجاری ادرار وصل می‌شوند، را ندارد. اگر نتوانید باکتری ها را خارج کنید، داخل مثانه می شوند.

نبایدهای قبل از رابطه جنسی

کشیدن سیگار

کشیدن سیگار اثرات بسیار منفی برای سلامت انسان دارد که به طور مفصل می‌توان به آن‌ها اشاره کرد اما باید بدانید که بر روی عملکرد جنسی شما هم اثر منفی می‌گذارد.

سیگار میزان تستوسترون یا همان هورمون جنسی مردانه را کاهش می‌دهد و به‌دنبال آن قدرت جنسی پایین می آید. الکل هم همین اثر را بر روی رابطه جنسی می‌گذارد.

برای داشتن یک رابطه جنسی سالم و ارگاسم خوب، یکی از مهم‌ترین موارد داشتن  قلبی سالم، جریان خون مناسب و رگ‌های خونی خوب است پس هر موردی که بتواند اختلالی در عملکرد قلبی و خونی ایجاد کند، کیفیت رابطه جنسی را پایین می‌آورد.

در سیگار مایع روغنی سمی به نام نیکوتین وجود دارد که باعث انسداد در شریان ها می شود. همچنین تحقیقات نشان داده سیگار می تواند تعداد اسپرم را کاهش داده و باروری را پایین بیاورد و در زنان سرد مزاجی ایجاد کند.

نوشیدنی‌های انرژی‌زا

مسلماً رابطه جنسی، انرژی بالایی می‌خواهد و می‌تواند شما را خسته کند درنتیجه عده‌ای قبل از شروع آن، از مواد انرژی زایی چون نوشیدنی های موجود در بازار استفاده می‌کنند. اما باید بدانید که غذاهای سبک چون آجیل و تنقلات سالم، موز و موارد دیگر می‌تواند انرژی شما را بالا ببرد و نیازی به غذاهای ناسالم ندارید.

طبق گفته متخصصین، نوشابه‌های انرژی‌زا هیچ فایده‌ای در کیفیت رابطه جنسی ندارند زیرا به همان شدت که انرژی شما را بالا می‌برند به همان میزان هم شما را ضعیف و خسته می‌کنند.

خودارضایی

این مورد در بین جوانان شایع است که چند ساعت قبل از شروع رابطه جنسی، به خود ارضایی می‌پردازند با این استدلال که رابطه جنسی طولانی‌تری را خواهند داشت مخصوصاً در مردانی که دچار زود انزالی هستند اما تحقیقات عکس این موضوع را نشان داده‌است.

یکی از عوارض نامطلوب خودارضایی قبل از رابطه جنسی، اعتیاد به آن است و کم کم تمایل فرد به رابطه با همسر کمتر شده و به سمت خود ارضایی تمایل بیشتری پیدا می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید